SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu bölümde merak ettiğiniz sorularınıza cevap bulabilirsiniz..

IP tabanlı güvenlik sistemleri ethernet protokolleri üzerinden çalıştığından uygulama alanları, mevcut diğer bilişim sistemleri ile uyumluluğu nedeniyle tercih edilmektedir. Aynı zamanda görüntü kalitesi olarak analog sistemlerde olmayan yüksek çözünürlükte görüntüler sunmaktadır. IP tabanlı sistemlerde hareket algılama, sabotaj algılama, özel bölgeler oluşturma, alarm tetikleme gibi ekstra işlemler yapılabilirken analog sistemlerde bu özellikler mevcut değildir.
Uygulamakta olduğumuz Videofied marka kablosuz alarm ürünleri tamamen pil ile çalışmakta ve 4 yıla yakın pil ömrü sunmaktadır. Kablosuz alarm sistemleri elektrik olmayan bölgelere dahi monte edilebilir. Elektrik kesintisi gibi durumlardan etkilenmez.
Kayıt cihazı tercihi tamamen kurulacak olan sistemle alakalıdır. Kurulacak olan sistemdeki kamera sayısı, kullanılan kameraların çözünürlüğü, 4K görüntü kalitesi gibi farklı birçok parametreye göre tercih edilmelidir.
Tercih edeceğiniz marka gerçekten önemli.Kalitesiz ürünler; görüntü kalitesi farkı, görüntüde donma,atlama,bulanıklık gibi birçok farkı barındırır. Son olarak tercih edeceğiniz markanın teknik servis ve destek konularında da taleplerinize cevap verebilmesi gerekir.
Öncelikle Dunlop markası Hikvision tarafından üretilmektedir. Tüm Hikvision modelleri ile dunlop modelleri aynıdır. Hikvision bugün dünyanın en büyük üreticisi olarak kabul edilmekte ve ülkemizde yüzlerce farklı alanda kullanılmaktadır. Vivotek ise Dunlop markasından farklı olarak daha çok proje için tercih edilmektedir. Çözüm ortağımız bu iki marka da Onvif üyesidir.
Video yönetim yazılımlarını genellikle üreticiler ücretsiz olarak sunmaktadır. Çöüzüm ortaklarımız Vivotek ve Dunlop bu konuda ücretsiz yazılım desteği vermektedirler. Daha profesyonel kullanım alanları için ücretli yazılımlar mevcuttur. Ücretsiz yazılımların çoğunda farklı marka kamera ve nvr desteği yoktur.
Kullanmış olduğunuz nvr/dvr cihanızda P2P özelliği mevcut ise sabit ip adresiniz olmadan uzaktan izleme yapabilirsiniz. Günümüzde üretilen hemen hemen tüm kayıt cihazlarında bu özellik mevcuttur.
NVR ve DVR tamane farklı iki sisteme ait kayıt cihazlarıdır. NVR cihazlar ip tabanlı sistemler için kullanılırken DVR cihazlar analog sistemler için kullanılmaktadır. Ancak HVR cihazlar hem ip sistemleri hem de analog sistemleri çalıştırabilmektedir.